Komunikat w sprawie zmian w rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Białymstoku

 

Uwzględniając prośby mieszkańców i po dokonaniu sobotnio-niedzielnej analizy prawnej podjęliśmy decyzję o zmianie sposobu składania dokumentów w rekrutacji do przedszkoli w Białymstoku w związku z koronawirusem. Możliwe będzie wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową.
 

A oto szczegóły:

Rekrutacja rozpoczyna się w poniedziałek (16 marca). Wnioski o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej będzie można składać do 25 marca.

Postępowanie rekrutacyjne odbędzie się z wykorzystaniem systemu elektronicznego, w oparciu o kryteria ustawowe i samorządowe. Formularz wniosku dostępny będzie pod adresem naborp-kandydat.vulcan.net.pl/bialystok.

Rodzice będą mogli skorzystać z dwóch sposobów:

  1. Wysłać skan wniosku i skany pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki. Adresy mailowe i numery telefonów placówek można znaleźć na stronach przedszkoli lub na stronie bialystok.pl
  1. Dostarczyć dokumenty w wersji papierowej do placówki. Przy wejściu do przedszkoli - w holu, przedsionku, wiatrołapie itp. - zostaną ustawione skrzynki, do których rodzice będą mogli wrzucać wnioski rekrutacyjne w zamkniętych kopertach. Potwierdzenie złożenie dokumentów w przedszkolu (skrzynce) rodzice otrzymają na e-maila. Obok nich będą też leżały druki do wypełnienia.

W przypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia placówki będą przyjmować oświadczenia rodziców o późniejszym dostarczeniu zaświadczenia z zakładu pracy.

Mam nadzieję, że te zmiany ułatwią białostoczanom rekrutację do przedszkoli.

Wierzę także, że nie pociągną one za sobą negatywnych konsekwencji wobec samorządu Białegostoku ze strony ministerstwa edukacji narodowej i kuratorium oświaty.

W tym wyjątkowym czasie konieczne jest czasami podejmowanie niestandardowych decyzji i działań dla dobra mieszkańców Białegostoku.

W razie jakichkolwiek problemów związanych z przebiegiem rekrutacji prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Pliki do pobrania:

files/wniosek_kandydat-2020-3-P.pdf

files/Zalacznik_Nr1_owiadczenie_o_nauce_zatrudnieniu_prowadzeniu_pozarolniczej_dziaalnoci_gospodarczej.pdf

files/Zalacznik_Nr_2_owiadczenie_o_rodzestwie_kandydata_-uczszczajcych_do_szkoy_zespou_szk.pdf

files/Zalacznik_Nr_3_owiadczenie_o_woli_rodzica_ws_uczszczania_do_oddziau_z_jzykiem_biaoruskim.pdf

files/oswiadczenie_Program_BKM_2020-1.pdf

files/oswiadczenie_niepelnosprawnosc_2020-1.pdf

files/oswiadczenie_piecza_zastepcza_2020.pdf

files/oswiadczenie_samotne_wychowywanie_2020.pdf

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

© 2017 Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Białymstoku.