Historia

Nasze przedszkole rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 1953 roku. Przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Trzy sale dla poszczególnych grup wiekowych urządzone są estetycznie i bezpiecznie. Dzięki pomysłowości i inwencji dyrekcji i nauczycieli zaprojektowano i wykonano dekoracje i scenerie do zabaw i pracy z dziećmi, starając się racjonalnie wykorzystać przestrzeń, jaką dysponuje przedszkole.

Każda z sal dziecięcych posiada odmienny charakter i kolorystykę. Na dole mieszczą się sale dla najmłodszych dzieci. Na piętrze mieści się sala najstarszej grupy. Sale są wyposażone w nowoczesne, estetyczne i bezpieczne meble. Posiadamy również gabinet logopedyczny, salę komputerową, bibliotekę oraz salę gimnastyczną.

Atutem przedszkola jest piękny, duży, bezpieczny, ogrodzony plac przedszkolny. Jest tam miejsce na rekreację, swobodną zabawę, zajęcia przyrodniczo – badawcze, zabawy sportowe. Wiosną można tam obserwować pierwsze pąki drzew, ich kwitnienie. Latem skryć się w ich cieniu. Jesienią robić kolorowe bukiety z liści. Zimą zjeżdżać z górki na sankach i lepić bałwana. Plac przedszkolny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt ekologiczny - drewniany plac zabaw: pociąg, zjeżdżalnię, huśtawki, bujanki, karuzelę, ściankę wspinaczkową. Teren placu jest trawiasty, piaskownice zakrywane plandekami, zabezpieczającymi przed szkodliwymi zanieczyszczeniami zwierząt.
 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

© 2017 Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Białymstoku.