Koło „Bajki – Pomagajki”

 

           W dzisiejszym świecie coraz częściej towarzyszą dzieciom trudne sytuacje, różne lęki i problemy emocjonalne. Dzieci nie znają sposobów radzenia sobie w takich sytuacjach ani słów określających ich przeżycia. Nie potrafią zwrócić się o pomoc do dorosłych, tkwiąc w pułapce własnych negatywnych emocji. W redukowaniu takich stanów staje się pomocna bajka. Bajki to utwory najbliższe dziecku, towarzyszące mu niemalże od pierwszych chwil życia. Rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kształtują osobowość.

Bajki terapeutyczne to historii niezwykłe, napisane tak, aby dzieci odnajdowały w nich cząstkę siebie, swoich uczuć, emocji, konkretnych problemów, z którymi się borykają.

Nasze przedszkole odpowiadając na potrzeby dzieci zorganizowało koło „Bajki – pomagajki”, którego głównym celem jest poznanie niezwykłych opowiadań, które pozwolą dzieciom zrozumieć i zaakceptować własne emocje, a przede wszystkim nauczą radzenia sobie z własnymi problemami. Realizowane jest poprzez czytanie dzieciom w przedszkolu opowieści terapeutycznych.

Zajęcia prowadzone są przez mgr Iwonę Kmiecik.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

© 2017 Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Białymstoku.